Witamy 
 
 
 

Aktualności
Nominacja do najlepszych Wrożeń IT w 2010 r.

Spółka EPO została wyróżniona w tegorocznej edycji rankingu Najciekawszych z najlepszych Wdrożeń IT w polskim sektorze przemysłowym.


System Zarządzania Jakością i Środowiskiem w spółce EPO

Trzecia recertyfikacja Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO 9001 i Środowiskiem ISO 14001.


 
Podstrony:  1  2  3 
 

Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
 
 
Popiół lotny

Foto
Foto
Foto
Foto
Popiół lotny to drobno uziarniony pył, składający się głównie z kulistych zeszkliwionych ziaren, otrzymywany przy spalaniu węgla kamiennego, mający właściwości puculanowe. W swoim składzie zawiera głównie SiO2 i Al2O3. Popiół lotny jest otrzymywany w wyniku elektrostatycznego lub mechanicznego wytrącania cząstek pyłów z gazów spalinowych z kotłowni opalanych węglem kamiennym. Popioły lotne nazywane są również pyłami dymnicowymi lub pyłami z elektrofiltra.
 

 Popioły lotne z PGE Elektrownia Opole S.A.  zagospodarowywane są przez spółkę EPO
w następujący sposób:

  • wykorzystywane w budownictwie drogowym do budowy i utwardzania dróg, budowy nasypów kolejowych i drogowych oraz stabilizacja gruntów.
  • w produkcji materiałów budowlanych  jako dodatek do betonu w  produkcja wyrobów ceramicznych, cementu jako składnik spoiw budowlanych oraz mikrowypełniacz,
  • podczas niwelacji i rekultywacji terenów zdegradowanych
  • w górnictwie do wypełnianiu wyrobisk i doszczelnianiu zrobów zwałowych i  podczas makroniwelacji,
     

 Gospodarcze wykorzystanie odpadów pozwala na :

  • zmniejszenie kosztów produkcji wyrobów (cementu, galanterii betonowej, dróg) i poprawę ich cech użytkowych, a także oszczędność energii podczas produkcji,
  • ograniczenie kosztów eksploatacji podczas wytwarzania energii w elektrowniach,
  • zmniejszanie degradacji i ochronę środowiska.

 

 EPO Sp. z o. o. posiada bogaty wachlarz środków transportu szynowego do przewozu ubocznych produktów spalania węgla. Tabor kolejowy to specjalistyczne wagony zbiornikowe typu 408S, 419S i 451.1.M. o łącznej ładowności 8.000 Mg Spełniają one wysokie wymagania techniczne i jakościowe, a ich ilość pozwala na bezkolizyjną i terminową obsługę klientów.

 

 

Załączniki:
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja